Reklama

Katolik na salonach

Katolik na salonach

21.09.2014
Czyta się kilka minut
W telewizyjnym show Tomasz Terlikowski wypadł zaskakująco dobrze, ale wizerunek tam zaprezentowany nie przystaje do tego, który sam wykreował.
Kuba Wojewódzki, Agnieszka Szulim i Tomasz Terlikowski, 16 września 2014 r. Fot. TVN
W

Wystąpienie szefa portalu Frondy i nowego naczelnego telewizji Republika w programie Kuby Wojewódzkiego wywołało w środowiskach katolickich dyskusję. Czy w ogóle warto przyjmować takie zaproszenia, jak się zachowywać, co mówić, czego odmawiać?
Terlikowski był swobodny, przyjazny, nawet dowcipny. Modne okulary, dżinsy, ładna marynarka, luźne zachowanie – szybko wszedł w konwencję i przystosował się do reguł stworzonych przez gospodarza. Wojewódzki już na początku przypiął mu łatkę katocelebryty, co ewidentnie gościowi nie przeszkadzało. Przyjął postawę dialogiczną, momentami wręcz pokorną. Zręcznie wymigiwał się od niewygodnych pytań lub powtarzał, że nie jest niczyim sędzią.
Dwie twarze, dwa światy
Efekt, trzeba przyznać, był pozytywny. Na tle Wojewódzkiego i Agnieszki Szulim (drugi gość) Terlikowski prezentował się niemal jak oaza spokoju, rozsądku...

6739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]