Reklama

Co zostanie?

Co zostanie?

01.08.2016
Czyta się kilka minut
To pytanie stawia każdy, kto choć w części przeżył doświadczenie ŚDM.
J

Jak wiadomo, nie ma zbiorowych nawróceń – a jeśli są, to pozorne. Można jednak mówić o przestrzeni nawróceniu sprzyjającej. Taką przestrzenią były Światowe Dni Młodzieży, o czym świadczyć mogą liczne i poważne spowiedzi. Nie tylko ośmiu penitentów, których wyspowiadał Franciszek. Nie tylko te w parku z konfesjonałami. Ale też te odbywane w nietypowych warunkach: np. na ulicy, przy barierkach sektorów, w łomocie potężnych głośników przed mszą św. w Brzegach. Wiem, o czym mówię, to nie są informacje z drugiej ręki.

Obrazy

Co zostało, pokaże przyszłość. Papież, mówiąc o przyszłości w wymiarze szerszym – Kościoła i społeczeństwa – zachęcał młodzież do „rewolucji kulturalnej”, dziękował młodym za to, że nas, starych „kanapowiczów”, bojących się ryzyka jakiejkolwiek zmiany, uczą marzeń i zmuszają do ruszenia się z bezpiecznej, jak nam się wydaje, kanapy. Ktoś...

7311

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Podobno byli pielgrzymi z Iraku i Syrii, jak to możliwe, że chcieli wracać?

tam jest ich dom to wracali. jak każdy z nas chce w końcu wrócić do domu, nawet po super ekskluzywnych wakacjach...

wpiszcie sobie w grafice google Aleppo..mnie zatkało :(

Dziwnie to kontrastuje z tymi islamskimi mężczyznami którzy w sile wieku pozostawiają swój kraj, swoje rodziny na pastwę wojny i "uciekają" do Europy (według mnie raczej próbują ją podbić), a których my mamy ugościć i im pomagać, doprawdy dziwny kontrast. ps. do całych rodzin które stamtąd uciekają się nie czepiam, im wypada pomóc, ale ogół tzw. uchodźców to samotni mężczyźni w sile wieku.

przykrywasz pan jakimiś eufemizmami? papieska wizyta? człowiek jak każdy inny, ciekawi mnie czy Jezus też by się tak kosztownie pozwalał obwozić przedstawicielom władz, którzy własnych pieniędzy nie mają, a mają tylko to co w podatkach ludziom zabiorą, a już z tym tramwajem to była jawna przeginka, jak z tym żartem o studencie synu szejka co pisał do ojca, że Europa jest dziwna, bo on na zajęcia jeździ Ferrari, a jego profesor pociągiem, na co szejk wzburzony mu odpisuje "synu, nie przynoś rodzinie hańby, przesyłam 10 milionów dolarów, kup sobie też pociąg";p

Ja myślę, że wystarczy tu troszkę wiedzy googlowej i odpowiedź by się znalazła. Za słowo "kraj" wstawiamy klan, zagroda, za słowo "rodzina" wstawiamy plemię, można jeszcze dorzucić inność kulturową... Ale ja myślę, że tu nie chodzi o merytoryczną odpowiedź na pytanie lecz chodzi o zwykłą zaczepkę, prawda? Zbyt spokojne było. Znam takiego jednego małego człowieczka,któremu, kiedy jest zbyt spokojnie, podstawiają taborecik i ten wtedy głosi "słowo": a to o sfałszowanych wyborach, a to o jakimś sorcie itp. Zgadłem? Jak zgadłem, to liczę na nagrodę, chociaż te 20 tysięcy... :)))

Ufam, ze bezdomni zaopiekowali się pozostawianą po spotkanich żywnością i dlatego nie by ło ich w zwykłych miejscach. Tak powiedziałam moim córkom. Nie mogły się pogodzić z takim marnotrastwem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]