Reklama

Pontanima, most dusz

Pontanima, most dusz

17.09.2012
Czyta się kilka minut
Bałkańscy przywódcy polityczni i religijni wciąż mają problem z pojednaniem. Ich zadania przejmują... muzycy.
W

W połowie września Sarajewo gościło doroczną konferencję pokojową włoskiej wspólnoty Sant’ Egidio. Międzynarodowe spotkanie organizowały wspólnie Bośniacka Archidiecezja Katolicka, Wspólnota Islamska Bośni i Hercegowiny, Serbska Cerkiew Prawosławna i Gmina Żydowska BiH. Dyskutowano o dialogu religii i kultur. We wciąż podzielonej Bośni temat bardzo aktualny.

MUZYKA LECZY NIENAWIŚĆ

– Dialog? Gdybym przestał wierzyć w możliwość porozumienia, natychmiast musiałbym stąd wyjechać. Tylko ta wiara jeszcze mnie w Bośni zatrzymuje – opowiada Josip Katavić, śpiewak operowy i dyrygent międzyreligijnego chóru muzyki sakralnej Pontanima. – Choć po tym, jak nas w ostatnich latach traktują, widać, że dialog jest coraz częściej na papierze – dodaje muzyk.

Pontanima to wyjątkowa instytucja. Nazwę zaczerpnięto z łacińskich słów pons (most) i anima (dusza), chodzi...

7107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]