Reklama

Polska A, Polska B, Polska SLD

Polska A, Polska B, Polska SLD

17.08.2003
Czyta się kilka minut
Dotychczasowy podział na Polskę A i Polskę B odchodzi do lamusa, bo tę drugą zastępuje obszar będący pod polityczną i ekonomiczną kontrolą SLD-owskich bonzów. Afera starachowicka i zamieszanie wokół huty w Ostrowcu Świętokrzyskim pokazują niebywałą sieć powiązań, nie zawsze legalnych, biznesu i polityki. Osobami tkającymi sieć są zwykle działacze SLD - wszystkich szczebli.
N

Na nieszczęście finansowo-polityczne rozgrywki odbywają się kosztem najuboższych i na terenach objętych wysokim bezrobociem. Partia, która, przynajmniej według programu, powinna bronić ludzi pracy, lekką ręką zezwala na kupczenie ich interesami i rozgrywanie ich ubóstwem: klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu sugerowano, by w wyborach samorządowych głosowali na Jana Szostaka (obecnego prezydenta miasta), jeśli chcą nadal korzystać z zasiłków, to samo powiedziano pracownikom zagrożonej likwidacją huty.

Ponoć ryba psuje się od głowy. SLD-owskie afery na szczytach władzy i wśród lokalnych struktur zdają się sugerować, że ta ryba była zepsuta od pierwszego dnia życia.

727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]