Reklama

Polityka na szmaty

Polityka na szmaty

27.05.2013
Czyta się kilka minut
Krystyna Pawłowicz: profesor, poseł, działacz partii. Nie powtórzę tego, co mówiła o szmatach, dziwkach i alfonsach w telewizji o poranku, bo komentarz będzie zamieszczony w piśmie dla ludzi kulturalnych.
Z

Zresztą profesor Pawłowicz nie mówiła o tych dziwkach z głowy, ale coś cytowała. Od siebie zapytała tylko z głupia frant prowadzącego wywiad redaktora Jarosława Kuźniara, czy go nie bierze goła baba. Taka stojąca na ulicy bez gaci i stanika. Cóż, pytanie jak pytanie!
Wiecie, jakie były reakcje w PiS-ie? Aktywiści stali przed telewizorem i szeptali: „Nie wierzę, że ona to mówi. Uszczypnijcie mnie!”. Zabawne, bo w Platformie Obywatelskiej reakcje były takie same: „Nie wierzę, że ona to mówi. Uszczypnijcie mnie!”. Tylko że działacze PO dodawali do tego słowo: „Nareszcie!”.
Dwa lata z okładem do wyborów, Jarosław Kaczyński jest już siwy, a będzie siwy jeszcze bardziej. Można ocieplać wizerunek, budować obraz rozsądnej partii, mówić: jest alternatywa dla obecnej władzy. Jeździć po tysiąc kilometrów dziennie. Przekonywać ludność cywilną: „IV RP była cool, a będzie cool jeszcze...

1527

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]