Reklama

Bezsiła spokoju

Bezsiła spokoju

03.09.2007
Czyta się kilka minut
Wieczór wyborczy 2007 r. Ogłoszenie wyników. Wszyscy wstrzymują oddech... Prawo i Sprawiedliwość minimalnie, ale przed Platformą Obywatelską! W sztabie PO niedowierzanie, szok, rozczarowanie. Tylko w kącie stoi Jan Rokita, a na jego twarzy maluje się uśmiech.
rys. MIROSŁAW OWCZAREK
C

Czy to scenariusz realny? PO jest przecież na starcie kampanii wyborczej zwarta i gotowa. Ma świetne sondaże, znanych liderów i głodny sukcesu aparat. Opłacało się nie wchodzić w konszachty z PiS. Teraz albo nigdy.

Jednak w PO czuć też podskórną obawę przed PiS. Rywal niby pokonany i skompromitowany, a wciąż stoi twardo na ringu. Wielu komentatorów sądzi nawet, że partia Jarosława Kaczyńskiego wygra najbliższe wybory. A co najmniej ich nie przegra.

- Elektorat PiS jest coraz bardziej zacięty - mówi w rozmowie z "TP" socjolog Andrzej Rychard. - Zdaniem wyborców PiS nowe rozdanie jest potrzebne nie dlatego, że PiS sobie nie radzi, ale dlatego, iż mu nie pozwalają rządzić.

Innego zdania jest przewodniczący PO Donald Tusk: - Wielu sympatyków PiS-u nie zgadza się na to, co dzieje się w kraju. Oferta PO jest skierowana także do nich...

16445

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]