Reklama

Ładowanie...

Bezsiła spokoju

03.09.2007
Czyta się kilka minut
Wieczór wyborczy 2007 r. Ogłoszenie wyników. Wszyscy wstrzymują oddech... Prawo i Sprawiedliwość minimalnie, ale przed Platformą Obywatelską! W sztabie PO niedowierzanie, szok, rozczarowanie. Tylko w kącie stoi Jan Rokita, a na jego twarzy maluje się uśmiech.
rys. MIROSŁAW OWCZAREK
C

Czy to scenariusz realny? PO jest przecież na starcie kampanii wyborczej zwarta i gotowa. Ma świetne sondaże, znanych liderów i głodny sukcesu aparat. Opłacało się nie wchodzić w konszachty z PiS. Teraz albo nigdy.

Jednak w PO czuć też podskórną obawę przed PiS. Rywal niby pokonany i skompromitowany, a wciąż stoi twardo na ringu. Wielu komentatorów sądzi nawet, że partia Jarosława Kaczyńskiego wygra najbliższe wybory. A co najmniej ich nie przegra.

- Elektorat PiS jest coraz bardziej zacięty - mówi w rozmowie z "TP" socjolog Andrzej Rychard. - Zdaniem wyborców PiS nowe rozdanie jest potrzebne nie dlatego, że PiS sobie nie radzi, ale dlatego, iż mu nie pozwalają rządzić.

Innego zdania jest przewodniczący PO Donald Tusk: - Wielu sympatyków PiS-u nie zgadza się na to, co dzieje się w kraju. Oferta PO jest skierowana także do nich...

16445

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]