Reklama

Ładowanie...

Polacy się zbroją

02.10.2017
Czyta się kilka minut
Równy oddech, idealna koordynacja oko–ręka. W nagłej fascynacji bronią palną podobno chodzi o sport, nie o poczucie bezpieczeństwa. Podobno.
TOMASZ GOTFRYD DLA „TP”
Z

Zacznijmy od najważniejszego. Nigdy nie kieruj broni w stronę człowieka! Z czasem nabędziesz nawyku, który cię powstrzyma, nawet gdy podczas celowania ktoś zawoła cię nagle za plecami. Odwrócisz wtedy tylko głowę, reszta ciała nie drgnie. Ale na razie uważaj.

Palec ze spustu! Zawsze opieraj go o krawędź pistoletu, gdy nie mierzysz do celu. O, właśnie tak. I nie miotaj się po stanowisku. Przy pierwszym kontakcie z bronią każdemu trochę puszczają nerwy, ale postaraj się nie robić zamieszania. Przeszkadzasz innym.

Wiesz, odłóż lepiej pistolet. Nie tam, na ściereczkę! Gdyby przed nami trenowali tu czarnoprochowcy, wszędzie byłaby kasza manna, której używają często do uszczelnienia ładunku miotającego. Łatwo nią zabrudzić broń.

Słuchawki na uszy. I nie zdejmuj okularów ochronnych. Podczas egzaminu na patent instruktorzy zwracają uwagę właśnie na takie drobiazgi. Zdasz...

19025

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]