Reklama

Polacy się zbroją

Polacy się zbroją

02.10.2017
Czyta się kilka minut
Równy oddech, idealna koordynacja oko–ręka. W nagłej fascynacji bronią palną podobno chodzi o sport, nie o poczucie bezpieczeństwa. Podobno.
TOMASZ GOTFRYD DLA „TP”
Z

Zacznijmy od najważniejszego. Nigdy nie kieruj broni w stronę człowieka! Z czasem nabędziesz nawyku, który cię powstrzyma, nawet gdy podczas celowania ktoś zawoła cię nagle za plecami. Odwrócisz wtedy tylko głowę, reszta ciała nie drgnie. Ale na razie uważaj.

Palec ze spustu! Zawsze opieraj go o krawędź pistoletu, gdy nie mierzysz do celu. O, właśnie tak. I nie miotaj się po stanowisku. Przy pierwszym kontakcie z bronią każdemu trochę puszczają nerwy, ale postaraj się nie robić zamieszania. Przeszkadzasz innym.

Wiesz, odłóż lepiej pistolet. Nie tam, na ściereczkę! Gdyby przed nami trenowali tu czarnoprochowcy, wszędzie byłaby kasza manna, której używają często do uszczelnienia ładunku miotającego. Łatwo nią zabrudzić broń.

Słuchawki na uszy. I nie zdejmuj okularów ochronnych. Podczas egzaminu na patent instruktorzy zwracają uwagę właśnie na takie drobiazgi. Zdasz...

19025

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]