Reklama

Pokój miłości

Pokój miłości

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Nawet parę godzin spędzonych w tym miejscu daje wyobrażenie o ich służbie. Bo nie sposób nazwać tego pracą. Reporter „Tygodnika” odwiedził ośrodek Misjonarek Miłości w Kalkucie.
Sala dla niemowląt podrzuconych do Ośrodka. Fot. Andrzej Meller
B

Bablu ma posturę starca, jest jednak dość gibki. Całe życie ciągnie rikszę po Kalkucie. To w zasadzie duża taczka: siedzenie dla dwóch osób, składany daszek, koła i żerdzie do trzymania. Mijamy hydrant, pod którym myje się ze 20 mężczyzn; obok rzeźnik obdziera ze skóry barana, chłopak w bluzie z napisem „Messi” ciągnie lodówkę coca-coli.
Zmęczony, 59-letni Bablu odwraca się, ociera ręcznikiem pot z czoła i opowiada o swej rodzinie w dżungli. Ma cztery córki i dwóch synów. Gdzieś obok jego wsi jest rezerwat tygrysów. Stary spluwa na bordowo betelem – i truchtem wiezie nas dalej, do Domu Matki Teresy.
To tutaj, na skraju dzielnicy muzułmańskiej biedoty, stoi „centrum dowodzenia” Misjonarek Miłości.
***
Otworzyła je w 1953 r. Agnes Gonxha Bojaxhiu, albańska siostra, która przybrała imię Teresa i światu znana jest dziś jako święta Matka Teresa z...

8063

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]