Reklama

Póki są pytania

Póki są pytania

09.04.2013
Czyta się kilka minut
Wystrzeganie się łatwych sądów nad człowiekiem; przebaczenie bez pokusy odwetu; pokora w pojmowaniu swego udziału we „władzy” i w podejściu do owoców własnej pracy – taki był Krzysztof Kozłowski.
W

Wysłuchaliśmy Słowa Bożego przeznaczonego na dzień dzisiejszy (J 21, 1-14) – na piątek w Oktawie Wielkanocy. To Słowo jest „żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hbr 4, 12). Ma moc porządkować nasze myśli. Przed Nim – przed Słowem Boga – jest odkryte i odsłonięte życie każdego człowieka (por. Hbr 4, 13). Więcej: Ono ma zdolność odkrywania przed nami najgłębszej prawdy o ludzkim życiu, decyzjach, wyborach i czynach. Ma moc odsłonić przed nami także prawdę życia pana Krzysztofa, którego trumnę otaczamy.

Ewangelia mówi nam o trzecim już ukazaniu się Chrystusa zmartwychwstałego Jego uczniom. Pierwszy raz przyszedł do nich w wieczór Zmartwychwstania (powiedział im wówczas: weźmijcie Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów). Drugi raz – osiem dni później – przyszedł szczególnie dla Tomasza (włóż swój palec w moje ręce; podnieś rękę i włóż ją do...

9435

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]