Reklama

Podstępna broń demokracji

Podstępna broń demokracji

18.02.2008
Czyta się kilka minut
W samorządach PO wchodzi na ścieżkę, która zaprowadziła już na manowce PiS: władza jest warta szukania egzotycznych sojuszników i wprowadzania na kolejne stanowiska rozmaitych indywiduów.
N

Niemcy wiele sobie obiecywali po zastosowaniu gazów bojowych na froncie I wojny światowej. Ich przeciwnicy pomstowali na tak nieludzką i "tchórzliwą" broń. Tylko po to, by użyć jej samemu przy pierwszej możliwej okazji. Nadzieje żadnej ze stron nie zostały jednak spełnione. Masowe zastosowanie trucizn nie skróciło wojny ani nie pomogło jej wygrać. Pozostało jednak do dziś symbolem bezsensownego barbarzyństwa.

Zachowując oczywiście proporcje, warto dostrzec, jak przekraczane są kolejne granice w polskim życiu politycznym. Jak to, co jeszcze niedawno było piętnowane, dziś staje się standardem.

Okienko transferowe

Choć władze samorządowe są formalnie niezależne od władz na szczeblu krajowym - na tym w końcu polega samorządność - to jednak ostatnie wybory odbiły się bardzo wyraźnie na sytuacji w sejmikach. W ciągu...

8525

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]