Reklama

Powyborczy salceson z ozorków

Powyborczy salceson z ozorków

20.11.2006
Czyta się kilka minut
Nie można dać się zwieść okrzykom zadowolenia, wydawanym przez polityków dwóch głównych partii w odpowiedzi na wynik wyborów.
rys. A. Pieniek
O

Oficjalnie wszyscy wygrali. Jeśli jednak przyjąć punkt widzenia - że wybory były przede wszystkim testem popularności PiS i PO - efektem jest nic więcej jak tylko wzajemne poturbowanie. Nawet jeśli ma to być remis, to jedynie jako suma obustronnych pyrrusowych zwycięstw.

Siły i aspiracje: PO...

Jakże to? - ktoś zapyta - przecież PO ewidentnie wygrała, zdobyła więcej głosów i więcej mandatów. Tak, to prawda. Ale zarazem straciła to, co nadawało sens całej jej dotychczasowej strategii: nadzieję na samodzielne rządy.

Biorąc ten test na poważnie i porównując to, co porównać można, warto zsumować w skali kraju wyniki głosowania do sejmików wojewódzkich. Oto szóstka parlamentarnych partii (w tym jedna w nieco poszerzonym składzie - Lewica i Demokraci, dalej: LiD) zdobyła w sejmikowych wyborach ponad 90 proc. głosów....

11308

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]