Reklama

Ładowanie...

Podróż z prądem

05.05.2009
Czyta się kilka minut
W ciągu kilku najbliższych lat staniemy się świadkami rewolucji w motoryzacji. Zaczniemy się przesiadać do czystych i tanich w eksploatacji samochodów elektrycznych.
D

Długi powrót do domu z pracy, kolejka na stacji benzynowej, wiercący w nosie zapach paliwa, wydane 200 złotych, no i jeszcze to pytanie: "Czy zbiera Pan punkty?". Całkiem jak scena z amerykańskiego filmu z Michaelem Douglasem pt. "Upadek", w którym głównemu bohaterowi stojącemu w korku nerwy w końcu odmawiają posłuszeństwa.

A gdyby tak nie tankować w ogóle i płacić za przejechane 100 km tylko 7 złotych?

Coś na kształt świdra

Samochody - kochamy je i nienawidzimy jednocześnie. Ich spaliny przykrywają miasta grubym na kilkaset metrów cuchnącym kożuchem, a znalezienie miejsca parkingowego w centrum graniczy z cudem. A jednak już prawie każda rodzina dysponuje własnym pojazdem. Nasz stopień zmotoryzowania dużo szybciej umiejscowił nas w Europie niż jakiekolwiek inne wskaźniki rozwoju. Mimo że w krajach wysoko...

9448

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]