Reklama

Ładowanie...

Po wakacjach

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Gdy się rozejrzeć wokół, skóra cierpnie.
J

Jest niebezpiecznie, a może być groźnie. Wojna wisi na włosku ze dwie godziny lotu odrzutowcem od nas. Gdy się rozejrzeć okiem nieuzbrojonym nie w telewizję satelitarną, a tylko w tę naziemną i krajową, robi się stokroć milej. Prócz zdawkowych trzech zdań premiera na sejmowych schodach nikt nie zawracał sobie na razie głowy globalnymi konfliktami. Nikt ich nie bierze do siebie. Wygląda, że w istocie żyjemy w jakiejś odległej o tysiące wiorst prowincji, do której z rzadka docierają niesprawdzone wiadomości o wojnach, wynalazkach czy zdumiewających odkryciach. Tutejsi jesteśmy szalenie i po tutejszemu sobie rzepkę skrobiemy, bez większego zainteresowania dla rzep innych gatunków i kolorów. Niby widzimy lotniskowiec wielkości Rzeszowa i wysokości dwu wież mariackich, jak nasraża się na Morzu Śródziemnym, czyli o godzinę z minutami stąd, gdyby polecieć ku niemu samolotem pasażerskim, a w...

3151

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]