Reklama

Po co nam Organizacja Religii Zjednoczonych

Po co nam Organizacja Religii Zjednoczonych

08.09.2014
Czyta się kilka minut
Izraelski polityk, laureat pokojowego Nobla proponuje, by papież przewodniczył zgromadzeniu, w którym zasiądą też szyici i sunnici.
W

W przeszłości większość wojen napędzana była ideą narodowości. Jednak dziś wojny są wzbudzane przede wszystkim przy użyciu religii jako usprawiedliwienia” – powiedział Szymon Peres w wywiadzie dla włoskiego tygodnika „Famiglia Cristiana”, udzielonym tuż po audiencji u papieża. „Dlatego konieczne jest dziś utworzenie międzynarodowego ciała reprezentującego religie świata, które stałoby się moralną siłą zdolną do wpływania na współczesne konflikty” – tłumaczył były premier i prezydent Izraela. Zaproponował utworzenie Organizacji Religii Zjednoczonych wzorowanej na ONZ. Jego zdaniem powołanie takiej organizacji byłoby „najlepszym sposobem przeciwstawienia się tym terrorystom, którzy zabijają w imię swej wiary”. Tym bowiem, czego dziś najbardziej potrzebujemy na świecie, jest istnienie niekwestionowanego moralnego autorytetu, zdolnego do głośnego powiedzenia: „Nie, Bóg tego nie...

4701

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]