Reklama

Dary Boga: internet

Dary Boga: internet

31.01.2016
Czyta się kilka minut
Przezwyciężanie logiki, która oddziela grzeszników od sprawiedliwych, to jedno z głównych przesłań Franciszka na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Fot. Simon Maina / AFP / EAST NEWS
J

Jesteśmy powołani, aby jako dzieci Boże komunikować się ze wszystkimi bez wyjątku” – napisał papież Franciszek w opublikowanym 22 stycznia specjalnym orędziu. Choć sam nie ma laptopa i – jak przyznaje – nie zagląda do internetu, Jorge Bergoglio dobrze rozumie, jak działa współczesny świat mass mediów. I z powodzeniem wykorzystuje wszystkie możliwe kanały służące przekazowi informacji.

Okno na parafię

Twitterowe konto Franciszka śledzi 25 mln internautów. W konkurencji światowych liderów działających w tym serwisie społecznościowym miejsca ustępuje tylko prezydentowi Stanów Zjednoczonych. To spory sukces jak na „bałwana” komputerowego. Papież sam siebie opisał takim epitetem (użył hiszpańskiego słowa „tronco”) w lutym ubiegłego roku, gdy podczas internetowego wydarzenia zwanego Google Hangout nastolatka zapytała go, czy lubi robić zdjęcia i...

5456

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]