Reklama

Piwo się rozlało

Piwo się rozlało

29.09.2014
Czyta się kilka minut
W ciasnym wianuszku kamer i mikrofonów szefostwo warszawskiej klubokawiarni „Wrzenie świata” wylało do kubła zapasy piwa Ciechan.
R

Rozgłos akcji i dziennikarska asysta nie dziwią: lokal ma charakter niejako branżowy, należy do Instytutu Reportażu i chlubi się świetną księgarnią z książkami non-fiction. W zamierzeniu chodziło o wezwanie do bojkotu. Powód? Parę dni wcześniej właściciel browaru, Marek Jakubiak, ordynarnie i z pogardą wyraził się wobec osób o orientacji homoseksualnej.
Trochę żal, że inicjatorzy akcji nie rozdali po prostu znienawidzonej cieczy okolicznym pijaczkom, przesiadującym na pobliskich podwórkach mimo szykownego glancu, jakim pokrywają się nieubłaganie okolice Nowego Światu. A może chcieli, ale nie mogli, bo na rozdawanie darmowego alkoholu na pewno jest w naszym obłudnym prawie paragraf? Mniejsza o to, są inne powody, by patrzeć na rzecz całą sceptycznie, nawet jeśli nas brzydzą słowa wypowiedziane przez piwowara.
Bojkot produktów jako kara za poglądy właściciela firmy jest...

4975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]