Reklama

Ładowanie...

Piwo się rozlało

29.09.2014
Czyta się kilka minut
W ciasnym wianuszku kamer i mikrofonów szefostwo warszawskiej klubokawiarni „Wrzenie świata” wylało do kubła zapasy piwa Ciechan.
R

Rozgłos akcji i dziennikarska asysta nie dziwią: lokal ma charakter niejako branżowy, należy do Instytutu Reportażu i chlubi się świetną księgarnią z książkami non-fiction. W zamierzeniu chodziło o wezwanie do bojkotu. Powód? Parę dni wcześniej właściciel browaru, Marek Jakubiak, ordynarnie i z pogardą wyraził się wobec osób o orientacji homoseksualnej.
Trochę żal, że inicjatorzy akcji nie rozdali po prostu znienawidzonej cieczy okolicznym pijaczkom, przesiadującym na pobliskich podwórkach mimo szykownego glancu, jakim pokrywają się nieubłaganie okolice Nowego Światu. A może chcieli, ale nie mogli, bo na rozdawanie darmowego alkoholu na pewno jest w naszym obłudnym prawie paragraf? Mniejsza o to, są inne powody, by patrzeć na rzecz całą sceptycznie, nawet jeśli nas brzydzą słowa wypowiedziane przez piwowara.
Bojkot produktów jako kara za poglądy właściciela firmy jest...

4975

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]