Reklama

Pisane w Wielką Sobotę

Pisane w Wielką Sobotę

06.04.2010
Czyta się kilka minut
Świętowanie dlatego jest tak wspaniałe, że wtedy wymiar czasu, w którym jesteśmy zanurzeni, pozwala nam zobaczyć to, co w nim samym najcenniejsze i najlepsze.
W

Wtedy czas przestaje nas uwierać - ani zagraża, ani goni, ani doskwiera jałowością. A równocześnie staje się jakby nieobecny, przecież świętując, nie patrzymy na zegary, nie poganiamy siebie ani innych. Jesteśmy wtedy w innym wymiarze rzeczywistości, w jakimś teraz, o którym nie trzeba myśleć, oddając się sprawom bez porównania ważniejszym: radości, a może wzruszeniu, a może po prostu uciszeniu, w którym odnajdujemy wszystko, co najważniejsze, a czego tak długo szukaliśmy na próżno.

Kiedy ewentualny Czytelnik będzie to czytał, pora świąteczna będzie już poza mną i poza nim. Chciałoby się, aby przynajmniej wszystkie następne święta, które w tym roku obficie zabiegną nam drogę, uchronione zostały od jazgotu doraźności, będącej dla czasu jednym z najmniej sprzyjających wyzwań. Nie myślę tu tylko o jubileuszach i o spodziewanej beatyfikacji Jana Pawła II, której...

1892

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]