Reklama

Piękny dwudziestoletni

Piękny dwudziestoletni

16.03.2010
Czyta się kilka minut
Polski samorząd przestał być nastolatkiem - wypada go traktować na serio.
Wybór sołtysa roku w Wąchocku
W

W Poznaniu zakończył się kongres zwołany z okazji okrągłej rocznicy uchwalenia ustaw przywracających w Polsce demokrację lokalną. Po 20 latach samorządności mamy wiele powodów do dumy. Na wzrost jakości życia w polskich gminach wpłynęła nie tylko dostępność dóbr komercyjnych, ale i standard usług komunalnych. Nie ma jednak wątpliwości, że w każdej miejscowości w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia.

Sielsko i miejsko

Samorząd jest dziś w Polsce doceniany bardziej, niż to się zapowiadało 20 lat temu: na kongresie pojawił się prezydent, marszałek Sejmu i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Lecz ich wizyty nie są tylko docenieniem wysiłków maluczkich przez wielkich tego świata. Prezydent, rząd i Sejm mogą liderom samorządowym pozazdrościć zaufania społecznego.

Nie wszyscy doceniają go w takim...

7442

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]