Reklama

Samorząd? By życie nie było nudne

06.11.2006
Czyta się kilka minut
Nawet "mała ojczyzna - pojęcie trochę zdewaluowane od ciągłego jego używania w ramach promocji turystycznej - może mieć Wielką Wizję.
fot. G. Kozakiewicz
J

Już po raz piąty po 1989 r. odbywa się proces polityczny, który przez parę miesięcy angażuje bezpośrednio kilkaset tysięcy ludzi ubiegających się o miejsce we władzach samorządowych różnego szczebla, a który powinien też zaangażować miliony tych, którzy władzę lokalną mają wybierać.

Choć groźne burze na krajowej scenie politycznej odwracają od tej kampanii uwagę, "taśmy Beger" mają i lokalny wydźwięk: zinstytucjonalizowana nieufność, o której pisałem w tekście "Rzecz solidarna i jej wrogowie" ("TP" nr 5/06), rozwija się w walce o "IV Rzeczpospolitą". Jakiś czas temu radni w jednym z bardziej cywilizowanych miast powiatowych na południu kraju uzgodnili, że nie będą odpowiadać na moją ankietę, lękając się jej wykorzystania do "nie wiadomo jakich" celów. Lęk jest może tym bardziej uzasadniony, że na forum krajowym stanęła sprawa śledztwa prokuratorskiego w...

13708

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]