Reklama

Pięćdziesiąt kilo winogron

Pięćdziesiąt kilo winogron

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Krakowskie spotkanie międzyreligijne było przejawem otwartości Kościoła w najszlachetniejszym wymiarze.
"Asyż w Krakowie": międzyreligijny pochód na plac Wolnica, 24 listopada 2011 r. / fot. Tomasz Wiech
W

W Krakowie, mimo protestów nadsyłanych w ostatnim czasie do kard. Stanisława Dziwisza, zorganizowano spotkanie wyznawców różnych religii, nawiązujące do październikowego wydarzenia w Asyżu. Obok siebie stanęli m.in. biskup rzymskokatolicki, ksiądz prawosławny, pastor luterański, rabin i mufti.

Co to za łaska

Na 10 minut przed rozpoczęciem modlitwy ekumenicznej ludzi w kościele św. Katarzyny jest mniej więcej tyle, co rzędów krzeseł. Wkrótce jednak okazuje się, że Polacy, nawykli do gromadzenia się na ostatnią chwilę, jednak dopisali i gotycka świątynia się wypełnia. Na środku transeptu stoi kazalnica, obok wielki drewniany krzyż, świeca paschalna i bożonarodzeniowa ikona.

Wchodzą dwie dziewczyny, na oko licealistki. "Jest Najświętszy Sakrament?" - pyta jedna, spoglądając na ołtarz. "Głupia, jak jest ekumenizm...

10747

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]