Reklama

Pęknięte Stany

Pęknięte Stany

12.11.2012
Czyta się kilka minut
Legalizacja marihuany i małżeństwa homoseksualne: prócz reelekcji Obamy, wybory przyniosły w części stanów rozwiązania kojarzone do niedawna tylko z niektórymi krajami Europy.
M

Morgan Fox z Marijuana Policy Project (MPP), waszyngtońskiej organizacji zajmującej się wspieraniem inicjatyw legalizujących używanie i obrót marihuaną, jest dziś pełen entuzjazmu. – To, co się stało w Kolorado i w Waszyngtonie, jest dopiero początkiem zmian, które obejmą dużo więcej stanów. Nasz ruch dostał po tych referendach potężny impuls do dalszego działania – mówi Fox „Tygodnikowi”. – Niedługo ustalimy strategię wspierania zmian w tych miejscach w USA, gdzie będą największe szanse na zniesienie wciąż obowiązujących zakazów – dodaje.

Morgan Fox w istocie może czuć się wyjątkowo: to, jak zdecydowali przy urnach Amerykanie ze stanów Kolorado i Waszyngton we wtorek 6 listopada, jest bez precedensu. Po referendach, jakie miały tam miejsce równocześnie z wyborami prezydenckimi – i następnie po wprowadzeniu w życie przepisów wykonawczych – mieszkańcy obu stanów będą mogli...

6284

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]