Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Cud wszechświata

Cud wszechświata

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Bóg byłby dla mnie bardzo dziwnym Bogiem, jeżeli wiecznie majstrowałby przy Wszechświecie.
O. George V. Coyne w watykańskim obserwatorium astronomicznym, Castel Gandolfo, 2008 r. Fot. Nicola Allegri
P

PIOTR WŁOCZYK: Czym dla Ojca jako astrofizyka jest Gwiazda Betlejemska?

O. GEORGE V. COYNE SJ: Jest ona historią opowiedzianą przez Pismo Święte, więc siłą rzeczy jest dla mnie bardzo ważna. Takie opowieści mówią o różnych prawdach. Niekoniecznie muszą mówić o prawdach naukowych. Prawdą nie jest tylko to, co nauka jest w stanie ustalić. Nauka jest cudowna, prowadzi do wielu prawd, ale takie historie również mogą przedstawiać prawdę.

Po tym wstępie muszę powiedzieć, że opowieść o Gwieździe Betlejemskiej ma pewne oparcie w nauce, jednak ona sama nie uczy nas niczego naukowego. Głównym celem historii o Gwieździe Betlejemskiej jest podkreślenie, że narodziny Jezusa Chrystusa były bardzo wyjątkowe. Są one spełnieniem oczekiwań wielu pokoleń ludzi, którzy czuli, że zostali wybrani przez Boga, który ich kochał i obiecał, że ześle im...

15369

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]