Reklama

Parki narodowe – czas na drugą rundę

Parki narodowe – czas na drugą rundę

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Efekt pierwszej części akcji "Oddajcie parki narodowi" przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.
P

Pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, która ma ułatwić powoływanie nowych parków narodowych w Polsce bądź rozszerzanie granic już istniejących, organizacje pozarządowe zebrały ponad 200 tys. podpisów, czyli dwa razy więcej niż potrzeba, by skierować projekt do Sejmu. W tych 200 tysiącach są również liczni czytelnicy "Tygodnika", którym w imieniu organizatorów akcji ("TP" włączył się w nią od początku) bardzo dziękujemy.

Teraz czas na drugą rundę. Dopóki akcja znajdowała się w fazie wstępnej, z samorządów dobiegały głuche pomruki niezadowolenia. W parlamencie (przypomnę, że zmiany w ustawie mają odebrać prawo weta samorządom lokalnym każdego szczebla, przysługujące również wtedy, gdy park położony jest na terenach Skarbu Państwa) przyjdzie czas na działa większego kalibru, tzn. oskarżenia o zamach na samorządność i społeczności lokalne....

1698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]