Reklama

Ładowanie...

Papieska niespodzianka

14.03.2004
Czyta się kilka minut
Jan Paweł II kolejny raz udowodnił, że nie brakuje mu młodzieńczej fantazji i humoru. 11 lutego, w święto Matki Boskiej z Lourdes, złożył niezapowiedzianą wizytę w klasztorze Mater Ecclesiae zakonnic kontemplacyjnych, mieszczącym się w Watykanie.
O

O tej nie odnotowanej w żadnym protokole papieskiej “podróży" zapewne nie dowiedzielibyśmy się, gdyby nie jeden z reporterów rzymskiej agencji informacyjnej “Zenit", który natknął się na opis tego zaskakującego spotkania na stronie internetowej samych mniszek.

Zapadł wieczór. Zakonnice spożywały kolację, słuchając odtwarzanego z magnetofonu przemówienia Jana Pawła II do chorych, wygłoszonego w południe tego samego dnia. Nagle usłyszały głośny, długi dzwonek u furty. “Co się mogło stać? - czytamy w relacji zakonnic - Wypadek? Pożar?". Jedna z sióstr pobiegła do bramy, a ponieważ dzwonek nie przestawał dzwonić, na pomoc ruszyła matka przełożona. “Gdy dotarły do drzwi usłyszały: »Proszę szybko otwierać. Pod drzwiami czeka Ojciec Święty!«".

Przełożona udała się po klucze, włączono światło na dziedzińcu, gdzie chwilę wcześniej było tak ciemno, że...

3142

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]