Reklama

Pamięć Jana

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Piątą rocznicę śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego Warszawa obchodziła w trzy (mroźne) dni 18, 19 i 20 stycznia. Dalszy ciąg nastąpi, gdy będzie cieplej, w czerwcu.
P

Program, dobrze przemyślany, otwierało kameralne spotkanie w Radio Café na Nowogrodzkiej ("Co po Janie Jeziorańskim?"), następnego dnia Mszę św. w warszawskiej katedrze (tam, gdzieśmy go żegnali) koncelebrowali arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz, kard. Józef Glemp i lubelski metropolita abp Józef Życiński, który - jak przed pięciu laty w tym miejscu - wygłosił kazanie. Nazajutrz złożono kwiaty na grobie, a wieczorem, w Muzeum Powstania Warszawskiego, oglądano filmy o Jeziorańskim i dzielono się wspomnieniami. Wspominano człowieka, Jego niezwykłe życie i dzieło. W filmie "Pseudonim Jan Nowak" (Jolanty Kessler-Chojeckiej) On sam opowiedział o sobie. Mówili ludzie tak bliscy zmarłemu jak przyjaciel od lat młodości Jacek Taylor, świadkowie działalności mniej znanej, jak Jerzy Koźmiński, były ambasador RP w Waszyngtonie, który może najlepiej wiedział, kim był Jan Nowak-...

2515

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]