Reklama

Pamięć Jana

Pamięć Jana

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Piątą rocznicę śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego Warszawa obchodziła w trzy (mroźne) dni 18, 19 i 20 stycznia. Dalszy ciąg nastąpi, gdy będzie cieplej, w czerwcu.
P

Program, dobrze przemyślany, otwierało kameralne spotkanie w Radio Café na Nowogrodzkiej ("Co po Janie Jeziorańskim?"), następnego dnia Mszę św. w warszawskiej katedrze (tam, gdzieśmy go żegnali) koncelebrowali arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz, kard. Józef Glemp i lubelski metropolita abp Józef Życiński, który - jak przed pięciu laty w tym miejscu - wygłosił kazanie. Nazajutrz złożono kwiaty na grobie, a wieczorem, w Muzeum Powstania Warszawskiego, oglądano filmy o Jeziorańskim i dzielono się wspomnieniami. Wspominano człowieka, Jego niezwykłe życie i dzieło. W filmie "Pseudonim Jan Nowak" (Jolanty Kessler-Chojeckiej) On sam opowiedział o sobie. Mówili ludzie tak bliscy zmarłemu jak przyjaciel od lat młodości Jacek Taylor, świadkowie działalności mniej znanej, jak Jerzy Koźmiński, były ambasador RP w Waszyngtonie, który może najlepiej wiedział, kim był Jan Nowak-...

2515

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]