Reklama

Pamięć i więź

20.09.2021
Czyta się kilka minut
N

Nie odnotowuję tu rozmów-rzek z politykami ani też książek o nich, bo to zwykle albo autopromocja i kreowanie wizerunku, albo dziennikarz portretujący polityka zmienia się w hagiografa – nuuudy. A i paszkwile są raczej nudne.

Ta książka jest inna, bo też jej autor i zarazem bohater był wyjątkowy. Naturalnie dobry i otwarty na innych, jakby wyzbyty negatywnych emocji, prawy, uczciwy i odważny, a przy tym – jak to określił Kuba Wygnański – „tytan pracy i mistrz organizacji”, wspierany przez swoją wspaniałą żonę Ludkę (byli razem przez pół wieku). Tak, i tacy politycy się zdarzają, choć niestety rzadko. „Jeśli ktoś chce działać publicznie, powinien mieć postawę służby – pisał Wujec. – Nie po to idzie się do polityki, żeby otrzymać stołek, tylko służyć, a przy okazji – jeżeli ludzie dojdą do wniosku, że on to robi dobrze, to i ten stołek mu dadzą. Polityk, który myśli inaczej,...

3144

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]