Reklama

Pałace dla wszystkich

Pałace dla wszystkich

29.06.2015
Czyta się kilka minut
Oto wśród informacji kulturalnych w „Tygodniku” znalazła się niedawno i taka, że w Ogólnopolskich Wyborach Książek, organizowanych przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrała książka „50 twarzy Greya”.
J

Jest to informacja krzepiąca, bowiem zdawać się mogło, że młodzież nasza uległa pewnej staromodnej i konserwatywnej wizji wszystkiego, zwłaszcza zaś czarnym wizjom obcowania płciowego. Jak się jednak okazuje, młodzież jest ciekawa świata wybryków, a na dodatek czyta, a nie tylko ogląda, o co ją niesłusznie posądzaliśmy. Oto też wreszcie czarno na białym mamy dowód, że pokolenie obarczane słabiuśką znajomością literatury, pokolenie, o którym można było dotychczas powiedzieć, że czytało tylko „Dzieci z Bullerbyn”, ma za sobą lekturę praktyczniejszą, i rzec wypada pożyteczniejszą, bowiem doprawdy doszukiwanie się konkretu życiowego w „Dzieciach z Bullerbyn” musi prowadzić na manowce. Jest to wreszcie ważny sygnał, że młodzież nasza ma w domu książki, a przynajmniej tę jedną, stosunkowo nową, i to taką, której próżno szukać w bibliotece szkolnej. Są to zatem znaki piękne. Powszechną...

3890

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]