Reklama

Otrzeźwienie

Otrzeźwienie

22.10.2012
Czyta się kilka minut
„Nigdy nie powinienem kierować samochodem pod wpływem alkoholu” – napisał biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki po tym, jak w sobotę 20 października prowadząc samochód uderzył w latarnię.
H

Hierarcha, który miał 2,5 promila alkoholu we krwi, w opublikowanym 22 października oświadczeniu przeprosił wszystkich, których zgorszył swoim czynem. „To jednak się stało, dlatego też oddaję do dyspozycji Ojca Świętego moją posługę biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej. Pragnę również poinformować, że jest moim zamiarem jak najszybsze skorzystanie ze specjalistycznej pomocy” – zapewnił.

To, że choroba alkoholowa nie omija także hierarchów, nie jest niczym nowym – w 2003 r. za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu na karę 1,5 roku w zawieszeniu został skazany nieżyjący już ordynariusz elbląski bp Andrzej Śliwiński. Nowe wydaje się podejście do rozwiązywania kłopotliwej dla Kościoła sprawy. Właściwa reakcja biskupa – prośba o wybaczenie, podanie się do dymisji i obietnica podjęcia leczenia – oraz przede wszystkim jej szybkość powinny być normą postępowania w tego...

971

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]