Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Ostatnia walka esbeka

Ostatnia walka esbeka

23.12.2016
Czyta się kilka minut
Nikt przy zdrowych zmysłach, a mający elementarne zdolności wróżebne, nie podważa chyba konieczności i nieuniknioności wprowadzenia w nadchodzącym roku na terenie całego kraju stanu wojennego.
P

Ponieważ nie ulega już chyba wątpliwości, że rozum przestał mieć wpływ na kształt państwa polskiego, możemy w naszych cotygodniowych rozważaniach całkiem bezkarnie popuścić wodze bez poczucia straty, kwaśnego poczucia obciachu czy odlepienia od podłoża.

Takoż widać już wyraźnie, że ludzie rządzący rządzić nie umieją niczym, i że jednak powierzenie im steru nawy państwowej było czynem z gatunku wręczenia dziecku brzytwy albo alkoholu, wsadzaniu palców do młockarni itd. Ponieważ jednak stało się, jak się stało, ponieważ większość ludu naszego uznała, że tak będzie cacy, zmuszeni jesteśmy teraz wyjątkowo ryzykownie mniemać oraz noworocznie wieszczyć.
Wieszczba nasza będzie typowa dla tutejszej sztuki katastroficznego ględzenia opartego wyłącznie na sentymencie do czynów zbrojnych oraz do konspirowania, a wszystko to umieścimy w szarym sosie tradycyjnego chaosu, który się...

3761

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jasne...pęc ze smichu:))

Śmiech przez łzy się zapowiada.

łza sie w oku kręci.... sama młodośc moja dzieki kaczorze (i, że zacytuję brata waszeci: spi.....dzi.u)

i tak będę czytał Waszą bibułę

Estetycznie rzecz biorąc, czołg w polskim krajobrazie licuje tylko z zimą i śniegiem. Jeśli stan nie zostanie wprowadzony przed marcowymi roztopami, to następna okazja dopiero w grudniu.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]