Reklama

Ładowanie...

Opus dla Mykietyna

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Szumne zapowiedzi, reklamy, szczątkowa obecność muzyki współczesnej w mediach, wreszcie gala w obecności kamer i mikrofonów.
U

Uff. Nagroda Mediów Publicznych Opus została przyznana, jałmużna (bo przecież nie dziesięcina) na wysoką kulturę oddana, heroiczny czyn prezesów - wydających miliony na jazdę na lodzie - w księgach odnotowany, "misyjny" argument w dyskusji na temat abonamentu pozyskany.

A środowisko jest szczęśliwe. I bezkrytyczne. Bo doraźny polityczny gest stał się wydarzeniem bez precedensu. Szkoda tylko, że Związek Kompozytorów Polskich, z którym projekt Nagrody był konsultowany, nie wymógł, aby część pieniędzy przeznaczyć na rzeczywistą promocję muzyki nowej, wydanie płyty z utworami wyróżnionego artysty, kompozytorskie zamówienie. Wątpliwości regulaminowych jest zresztą więcej.

Decyzją jurorów - dobranych z klucza pokoleniowo-towarzysko-estetycznego - czek na 200 tys. złotych odebrał Paweł Mykietyn za II Symfonię. I słusznie. W końcu to jeden z...

1130

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]