Reklama

Opus dla Mykietyna

Opus dla Mykietyna

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Szumne zapowiedzi, reklamy, szczątkowa obecność muzyki współczesnej w mediach, wreszcie gala w obecności kamer i mikrofonów.
U

Uff. Nagroda Mediów Publicznych Opus została przyznana, jałmużna (bo przecież nie dziesięcina) na wysoką kulturę oddana, heroiczny czyn prezesów - wydających miliony na jazdę na lodzie - w księgach odnotowany, "misyjny" argument w dyskusji na temat abonamentu pozyskany.

A środowisko jest szczęśliwe. I bezkrytyczne. Bo doraźny polityczny gest stał się wydarzeniem bez precedensu. Szkoda tylko, że Związek Kompozytorów Polskich, z którym projekt Nagrody był konsultowany, nie wymógł, aby część pieniędzy przeznaczyć na rzeczywistą promocję muzyki nowej, wydanie płyty z utworami wyróżnionego artysty, kompozytorskie zamówienie. Wątpliwości regulaminowych jest zresztą więcej.

Decyzją jurorów - dobranych z klucza pokoleniowo-towarzysko-estetycznego - czek na 200 tys. złotych odebrał Paweł Mykietyn za II Symfonię. I słusznie. W końcu to jeden z...

1130

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]