Reklama

Ojczyzna – powrót

Ojczyzna – powrót

11.09.2017
Czyta się kilka minut
O szóstej rano przyszły sarny. Najpierw jedna. Prawie niewidoczna w porudziałej wysokiej trawie. Potem zjawiły się jeszcze dwie.
C

Cujka próbowała na nie szczekać, ale biegała tylko wzdłuż ogrodzenia zdezorientowana ich bliskością. Na przemian poszczekiwała i machała ogonem, jakby chciała się do nich przyłączyć. Stały przez długą chwilę, a potem pobiegły w stronę lasu niczym rude cienie. Słońce dopiero wstawało zza góry, więc krajobraz był płaski, ciemny, nasiąknięty ciemną rosą i bez śladu zamknął się i znieruchomiał.

Zostaliśmy z Cujką sami. Wciąż machała ogonem i popatrywała na mnie pytająco, czy aby na pewno widziałem to samo, co ona.

Tak oto wróciłem do ojczyzny po dwóch miesiącach na pustyni i stepie. Powinienem pewnie zacząć od netu, od gazet, od rozmów oraz wypytywań, od nadziei albo zgrozy, albo przynajmniej telefonu do jakiegoś mądrego kolegi albo koleżanki, żeby mi objaśnili bieg spraw i czy na dobre idzie, czy też odwrotnie. A ja od tych saren zaczynam, chociaż nie bardzo wiadomo, czy...

3896

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bo problemy chyba bardziej w ludziach siedzą, niż w samej polityce. A gdzie p. Andrzej był?

Brzmi jak biblijna przypowieść...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]