Reklama

Ogniwa

Ogniwa

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Obiecałem sobie, że nie będę się wypowiadał na temat historii, której główną bohaterką stała się czternastoletnia "Agata", a która w rzeczywistości miała kilku innych bohaterów.
U

Uważam, że wypowiadać się w tego typu sprawach można tylko wtedy, kiedy się jest naprawdę blisko ludzi, których one dotyczą. A nawet i wtedy powinno się zachować powściągliwość i raczej podejmować rozmaite działania niż mnożyć komentarze. Dwa powody sprawiły jednak, że odstąpiłem od tej obietnicy. Po pierwsze, mnożące się przy takich okazjach oskarżenia pod adresem "Tygodnika" o nadmierny liberalizm w kwestii aborcji ("powinniście napiętnować, a nie tłumaczyć"). A po drugie - byłem w tych dniach w Łopusznej na uroczystościach z okazji ósmej rocznicy śmierci ks. Józefa Tischnera. I słuchając tego, co o nim mówiono, przypomniałem sobie nagle słowa, które przed laty wypowiedział w rozmowie z Anną Karoń-Ostrowską (rozmowa ta, już po śmierci księdza profesora, przybrała postać książki zatytułowanej "Spotkanie").

Zapytany przez nią wprost, jakie jest jego...

3065

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]