Reklama

Ogarnij się

Ogarnij się

23.08.2014
Czyta się kilka minut
Zawsze się wydaje, że nie może już być lepiej, a potem się okazuje, że może. Mówię o wakacyjnych wyjazdach z moimi niepełnosprawnymi przyjaciółmi. Z niektórymi jeżdżę już przeszło ćwierć wieku.
C

Co takiego można wymyślić, żeby wzajemnie jeszcze czymś siebie zaskoczyć? Sęk w tym, że niczego wymyślać nie trzeba. No, może poza hasłem obozu. Rok temu Paulina wymyśliła: „Dasz radę, oszczuplejesz!”. Nie bardzo się udało oszczupleć, ale hasło wryło się w pamięć. W tym roku przyjechała z nowym przesłaniem: „Człowieku, ogarnij się!”.
Co ja właściwie robię? Tak na co dzień? Czym się interesuję? Bardzo często, niestety, interesuję się tym, czym ktoś chce mnie zainteresować. Dobrze, jeśli chodzi o sprawy, o których wiedzieć powinienem. Ale oknami i drzwiami pcha się też mnóstwo spraw, które w zasadzie nic mnie nie obchodzą. Nie mają żadnego związku z moim życiem i nic ważnego o świecie nie mówią. Robią mi z głowy śmietnik. Co najgorsze – zajmują czas, który mógłbym poświęcić tym, których kocham. „Człowieku, ogarnij się!”, to znaczy: zacznij żyć życiem, które masz, a nie tym, które...

3592

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]