Reklama

Od brata odchodzącego

Od brata odchodzącego

13.02.2007
Czyta się kilka minut
Komentarz ks. Adama Bonieckiego "Do braci odchodzących" ("TP" nr 5/07), dotyczący między innymi mojego odejścia z zakonu dominikanów, wydaje mi się krzywdzący. Jak na razie, nie udzielam wywiadów, jak sugeruje ks. Boniecki, ani do gazet, ani przed kamerami. Nie udzielę go też "Tygodnikowi", choć o rozmowę mnie prosił, co jednak nie oznacza, że zamilknę na wieki. Trudno mi też zaakceptować szydzenie z mojego przywiązania do Ewangelii, ciężko czytać słowa osądzające mnie oraz podważające moją wiarygodność i szczerość intencji. Moje widzenie odejścia Kościoła od ideału Ewangelii niekoniecznie trzeba brać personalnie i od razu się bronić. Ja tak to widzę, ks. Boniecki widzi inaczej, może patrzymy w różne miejsca w Kościele. Naczelny "TP" patrzy na ks. Jana Zieję, ale to do opisu współczesnego Kościoła nie wystarczy. Szerzej mówiłem o tym w książce rozmów ze mną "Ścieżki wolności" i dlatego do niej odsyłam: nie sposób przedstawić w liście wszystkich moich poglądów.
W

W sprawach życia Kościoła możemy się nie zgadzać, ale to nie upoważnia przecież do używania argumentów ad personam. Potrzebna byłaby raczej merytoryczna dyskusja, nie insynuacje i połajanki. Na nią jednak, na razie, brakuje miejsca.

TADEUSZ BARTOŚ (Warszawa)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]