Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Oczekiwanie

Oczekiwanie

27.03.2017
Czyta się kilka minut
Od bardzo dawna szukamy jakiegoś wyznania, które przylegałoby do naszych oczekiwań i wyobrażeń metafizycznych.
P

Pośród solidnej oferty w tej branży większość niestety nie jest dla nas. Istoty najwyższe oczekują zawsze od swych owieczek minimum szczerości i stosowania się, choćby tycio, do regulaminów spisanych i dostarczonych na tutejszy padół. A z tym – jak wiemy – jest u nas krucho. Skłonność do improwizacji i interpretacji, jeśli idzie o regulaminy, stawia nas w rzędzie ludów co najmniej teologicznie destrukcyjnych, by nie rzec: niesfornych. To się w najwyższych sferach niewidzialnych nie może podobać. Słowem, owo szalenie nietypowe widzenie dobra i zła, znaczenia tak i znaczenia nie, odpychanie uniwersalnych kodów, bardzo utrudniają poszukiwania pasującego systemu. Chciałoby się, aby wilk był syty i owca cała, czyli by ogół wiernych nie miał poczucia niesprawiedliwości, oderwania i alienacji, a siła wyższa nie czuła się zniechęcana, wciąż robiona w kuku, i by miała solidne poczucie, że...

4362

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wiara Gospodarza w cud gospodarczy i polityczny rośnie wprost proporcjonalnie do sceptycyzmu ludu mu powierzonego...

Brakuje jeszcze Centralnego Portu Morskiego

Centralny Kosmodrom byłby znacznie lepszy. Kosmos oferuje wyznawcom cargo niewyobrażalne zasoby :)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]