Reklama

Oczekiwanie

Oczekiwanie

27.03.2017
Czyta się kilka minut
Od bardzo dawna szukamy jakiegoś wyznania, które przylegałoby do naszych oczekiwań i wyobrażeń metafizycznych.
P

Pośród solidnej oferty w tej branży większość niestety nie jest dla nas. Istoty najwyższe oczekują zawsze od swych owieczek minimum szczerości i stosowania się, choćby tycio, do regulaminów spisanych i dostarczonych na tutejszy padół. A z tym – jak wiemy – jest u nas krucho. Skłonność do improwizacji i interpretacji, jeśli idzie o regulaminy, stawia nas w rzędzie ludów co najmniej teologicznie destrukcyjnych, by nie rzec: niesfornych. To się w najwyższych sferach niewidzialnych nie może podobać. Słowem, owo szalenie nietypowe widzenie dobra i zła, znaczenia tak i znaczenia nie, odpychanie uniwersalnych kodów, bardzo utrudniają poszukiwania pasującego systemu. Chciałoby się, aby wilk był syty i owca cała, czyli by ogół wiernych nie miał poczucia niesprawiedliwości, oderwania i alienacji, a siła wyższa nie czuła się zniechęcana, wciąż robiona w kuku, i by miała solidne poczucie, że...

4362

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]