Reklama

Ocalony

Ocalony

17.10.2017
Czyta się kilka minut
Północnoirlandzcy przeciwnicy Brexitu, którzy skrzyknęli się zaledwie rok temu, i włoski ksiądz od przeszło 40 lat opiekujący się młodocianymi przestępcami.
I

Inicjatorzy charytatywnych maratonów muzycznych na Litwie (przypominających nieco naszą Wielką Orkiestrę) i słoweńska organizacja Starejši za starejše (Starsi starszym), której celem jest wzajemne wspieranie się osób w podeszłym wieku. Przeszło 90-letni cypryjski pediatra, który poświęcił życie dzieciom mającym problemy z uczeniem się, i rumuński matematyk organizujący krajowe i międzynarodowe olimpiady matematyczne. Czeska Caritas, fińskie stowarzyszenie troszczące się o kulturę i prawa Lapończyków, niemiecka akcja na rzecz umacniania wspólnoty europejskiej Puls Europy i hiszpańska platforma reprezentująca chorych na żółtaczkę typu C. Do tego masa osób i instytucji pomagających uchodźcom, m.in. szwedzka organizacja Hej främling (Witaj, cudzoziemcze!), francuski klub krykieta, w którym trenują uciekinierzy z Afganistanu i Pakistanu, utworzony kilkanaście lat temu w Wielkiej Brytanii...

4389

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]