Reklama

Obywatel prokurator

Obywatel prokurator

06.08.2013
Czyta się kilka minut
Sprawa zabójstwa generała Marka Papały upokarza prokuraturę.
1

15 lat śledztwa zakończyło się kłótnią „tych” z Warszawy i „tych” z Łodzi. Nie dość, że ich działania szły w diametralnie różnych kierunkach, to nie przekazywali sobie istotnych dowodów w sprawie. Zamiast sobie pomagać, przeszkadzali. To wynaturzenie. Dowód, że prokuratorzy nie czują się obywatelami. Przecież powinno im zależeć nie na tym, by wygrać sprawę w sądzie, ale na tym, by za kraty poszedł ten, kto zabił lub zlecił mord. Żeby zatryumfowała sprawiedliwość. Tym bardziej, że zginął były komendant policji. Tymczasem minister sprawiedliwości Marek Biernacki mówi gorzko, że zamiast współpracy obserwował wyścig dwóch prokuratur. Prokurator Generalny Andrzej Seremet rozkłada ręce, mówi, że organizował narady śledczych, ale na nic.
W rezultacie sąd uniewinnił panów Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. (Warszawa oskarżała ich o nakłanianie do zabójstwa Papały).
Ciekawe, czy...

3147

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]