Reklama

O wyspie bezludnej

O wyspie bezludnej

01.04.2014
Czyta się kilka minut
Czasy są kiepskie i niepewne, a niepewność i poczucie zagrożenia działają deprymująco. Czekać? Na co? Zmykać? Dokąd? Z kręcenia globusem nic nie wynika.
T

Tu reżym, tam reżym, ówdzie reżym. Jak nie satrapia, to fiskalizm, jak nie dżenderyzm w formie obleśnej, to kamienowania, jak nie liberalizm, to korupcja. Człowiek, który próbował tego wszystkiego uniknąć, czyli Gerard Depardieu zbzikował z tego zmykania i znalazł się w położeniu groteskowym. Reklamuje zegarki i mówi, że jest Rosjaninem, jakby nie doczytał, że reklamowanie zegarków i bycie Rosjaninem jest obrazkiem wizerunkowo słabym i stanem nie do osiągnięcia bez lat medytacji. Gerard Depardieu nigdy nie medytował, a od zjedzenia kawioru szaflikami nikomu się jeszcze nie zrobiło na imię Saszka, ani ucho do kazaczoka się nie uformowało. Ot, żyzń.
Wracając do zadanego na początku pytania: dokąd czmychać, wybór mamy żaden. Choć wyspa bezludna, jest, owszem, wyjściem. Jak zawsze zresztą, gdy topią się ucukrzone porządki. Na wyspie takiej można stworzyć reżym wedle...

3982

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]