Reklama

O poprawie Rzeczypospolitej

12.12.2004
Czyta się kilka minut
Spotykam kolegę niedawno. Wesoły jakiś. Że się poprawia. Ale gdzie pytam. Daj przykład. To on daje.
S

Słyszał o takiej sprawie. Pewien mianowicie Obywatel spotkał w miejscu publicznym jednego Posła i na ten widok go poraziło. Piorun z jasnego nieba. Impuls nieodparty. Jak nieodparty, to człowiek nie może się powstrzymać i wrzeszczy co ma na sercu i w rozumie. Więc obywatel wrzasnął: O, idiota! Poseł na to od razu do Prokuratora. Ze skargą. Obywatel zatem w opałach. Ale że nie w ciemię bity, mówi. Przyznaję się owszem, ale według prawa chcę mieć Adwokata. To zawołali. Ten wniósł o ekspertyzę. Idą do Sejmu. Czytają wystąpienia Posła, przemówienia i dezyderaty też. Dokładnie. Analizują. I im wychodzi, że Obywatel miał rację. Prawdę wykrzyczał. Prokurator musiał zatem odstąpić Pod naporem materiału dowodowego. Czyli, mówiąc krótko, w aparacie sprawiedliwości coś się poprawia. Powoli, może nawet bardzo powoli, ale zawsze.

879

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]