Reklama

O plusach

O plusach

19.05.2006
Czyta się kilka minut
Najlepszą wiadomość prasową znalazłam dziś (tzn. 12 maja) w "Rzeczpospolitej". Nie są to wcale komunikaty o powołaniu komisji śledczej do rozliczania przeszłości nadzoru bankowego ani o stworzeniu aparatu do wykrywania zamysłów korupcyjnych. Mam na myśli informację, że odpowiednie resorty pracują - nareszcie - nad zmianami w przepisach, które ułatwią nam wpłacanie naszego jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Może już w przyszłym roku ta forma aktywności obywatelskiej stanie się tak powszechna, jak być powinna, a nie, jak dotąd, ograniczona do kilku procent Polaków, niedających się zniechęcić. Byle, oczywiście, władze dokończyły prace, nie tracąc przekonania, że tak przyziemnie i prozaicznie też można "zmieniać Polskę", o czym politycy lubią mówić raczej wtedy, gdy rozliczają przeciwników albo gdy zmieniają jakiś szyld czy wywieszkę.
D

Dziś także w prasie informacja o Nagrodach im. ks. Józefa Tischnera, bo trwają właśnie jego dni. Dziwne trochę, jak niewspółmiernie wiele jest wciąż na katolickich łamach prawicowych biadań nad "atakami na Radio Maryja" (przy których to biadaniach ani słowa o opiniach i działaniach płynących ze strony zwierzchności kościelnej), a jak mało o dobrych sprawach dokonywanych przez dobrych ludzi, społeczników z prawdziwego zdarzenia, też "zmieniających Polskę", każdy na tym polu, gdzie go Pan Bóg postawił. Wśród laureatów Nagrody im. Tischne­ra jest szefowa PAH, ale to przecież nie jedyna działalność godna uwagi i wdzięczności. Jutro w siedzibie Wspólnoty Polskiej nagrody odbierze cała grupa społeczników z wielu stron Polski (także tej B i C), a będą to nagrody Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego działającej w Australii. Chciałoby się, by oni wszyscy znaleźli swoje miejsce na...

2716

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]