Reklama

O niecierpliwości

O niecierpliwości

15.11.2015
Czyta się kilka minut
Oto skupmy się dziś na przyszłości, koniecznie odrzucając teraźniejsze smutki i histerie, a dzięki temu wywód ten będzie jaśniejszy i zrozumialszy.
Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz / Fot. Grażyna Makara
Z

Zwłaszcza dla tak drogich nam mas, dla młodzieży i arcyszanownych seniorów, dla osób wierzących i dla niewierzących. Na początek ustalmy jednak absolutnie zasadniczy dla naszych rozważań fakt.

Odpowiedzmy zatem na pytanie cisnące się, czy aby rząd nasz nowy jest absolutnie takim samym jak inne rządy już słusznie, bądź niesłusznie, minione. Oto wypada odpowiedzieć – że owszem. Nie widać w nim niczego, co by odbiegało od średniej rządów w Polsce. Wskazywane przez wielu obserwatorów, wyższe niźli kiedykolwiek stężenie w nim zaburzonych osobowości jest na poziomie normalnym, to znaczy o tyle normalnym, o ile powinno ono – stężenie – odpowiadać stężeniu zaburzeń u populacji. W tym zatem sensie rząd nasz jest absolutnie reprezentatywny dla narodu, który go wybrał. Po tych kilku słowach tchnących otuchą i racjonalizmem możemy jakże płynnie przejść do profesjonalnej wieszczby, rzecz...

4195

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Brawo!Czekajmy na sukcesy.Wtedy będziemy je mieć i "Polskę dla Polaków".

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]