Reklama

O najsłynniejszym dziecku Treviso

O najsłynniejszym dziecku Treviso

01.04.2014
Czyta się kilka minut
30 marca zamknęła się w Treviso restauracja Alle Beccherie, czyli Rzeźnia, w której – wedle wszelkiego prawdopodobieństwa – wymyślono w latach 70. XX wieku tiramisù.
Fot. Marco Secchi / GETTY IMAGES
3

30 marca zamknęła się w Treviso restauracja Alle Beccherie, czyli Rzeźnia, w której – wedle wszelkiego prawdopodobieństwa – wymyślono w latach 70. XX wieku tiramisù. Był to rodzinny, dość elegancki i raczej nietani lokal w środku miasta położonego zbyt blisko Wenecji, by mieć szansę w oczach turystów, zresztą większa część jego centrum padła pod amerykańskimi bombami i została odbudowana szpetnie lub wcale. Nazwa Treviso to miejski odpowiednik syndromu „moje nazwisko nic panu nie powie”, dzieli swój bezosobowy los np. z Rovigo, o którego istnieniu wie chyba więcej Polaków – dzięki Herbertowi – niż Włochów.
Może ten fakt narodzin na uboczu, poza światem turystycznych mód, odpowiada za osobliwość związaną z tiramisù: oto danie wiekiem równe mniej więcej internetowi, wprosiło się niepostrzeżenie do świętej trójcy włoskich deserów al cucchiaio, czyli...

4949

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]