Reklama

O mleku

O mleku

21.08.2021
Czyta się kilka minut
Jan Duda ogłosił, że Polacy wyssali z mlekiem matki tolerancję. Dużo by mówić o przykrych, wręcz tragicznych kontekstach, które od wielu dziesięcioleci towarzyszą na świecie refleksjom, cóż to mianowicie Polacy wyssali.
FOT. GRAŻYNA MAKARA
P

Powiedział ostatnio ojciec prezydenta Dudy, Jan Duda – obecnie radny sejmiku małopolskiego, które to ciało utrzymało w mocy przedziwną uchwałę o tzw. „strefie wolnej od LGBT”, że Polacy – tu chyba, precyzyjnie rzecz ujmując, chodziło o Małopolan – wyssali tolerancję z mlekiem matki. Na plenum tego samorządu wygłoszono takoż tego dnia kilka innych oświadczeń, bądź to deklaracji, po części szalenie buńczucznych, że mianowicie nikt Polakom rozkazywać nie będzie, a zwłaszcza nikt z Zachodu. O gładko wykonywanych rozkazach idących ze Wschodu podczas tych obrad na wszelki wypadek nie mówiono.

Osobliwa wypowiedź Jana Dudy zwróciła uwagę mediów ogólnopolskich nie tylko z powodu jego kwalifikacji, ekspresowej drogi tego człowieka do polityki, nie tylko z racji specyficznie konstruowanych zdań wypowiadanych przez tego pana, ale też dlatego, że ów uchodzi w pewnych, bardzo szerokich...

4222

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W gruczołach mlecznych polskiej kobiety nie ma esencji tolerancji. I dzięki Bogu, bo inaczej w każdym mieście mielibyśmy San Francisco albo dzielnicę o nazwie Islam-Stare Miasto. Za to mleko naszych matek zawiera bardziej złożony składnik: zróżnicowaną i różnicowalną fakultatywność Polaków, która jednak pod wpływem niezdrowych czynników subtelnie wyrodnieje w tolerancję.

w poglądach dzieci: należy przestawić się na laktator i ustawić go na częstotliwość cyfrową 434.

Nie znam tego dzieła o rodzinie Dudów i nawet o nim nie słyszałam. I nie przeczytam z racji bardzo niskiej wartosci znanych mi jej przedstawicieli

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]