Reklama

Nowe perspektywy

Nowe perspektywy

02.01.2010
Czyta się kilka minut
Wasza wiara ma mocne korzenie - mówił przeor z Taize do młodych Polaków. - Często te korzenie tkwią w waszych rodzinach i w parafiach, w których dorastaliście. Dzisiaj szukacie, jak odnowić formy wyrażania wiary. Zewnętrzne formy czasem powinny się zmieniać. Te poszukiwania jednak nie osiągną celu, jeśli nie będą szły w parze z rozumieniem odziedziczonej tradycji.
H

Holandia po raz pierwszy będzie gościć braci z Taize. Jak mówił w rozmowie z Tygodnikiem bp Everard de Jong, ordynariusz diecezji Roermond w Holandii, a jednocześnie przedstawiciel Episkopatu Holandii ds Młodzieży, tamtejszy Kościół potrzebuje odnowy i oczekując na 50 tys. młodych z całej Europy (nie jest to potwierdzona liczba, ale - jak żartował hierarcha - tak podpowiada mu "biskupi instynkt i nadzieja"), którzy biorąc udział w spotkaniach i dyskusjach wokół wiary oraz modlitwach pociągną za sobą tłumy Holendrów. 33. z kolei etap "Pielgrzymki Zaufania przez ziemię" w Rotterdamie potrwa od 28 grudnia 2010 r. do 1 stycznia 2011, czyli nieco inaczej niż spotkanie poznańskie. Spotkanie odbędzie sie w holenderskim mieście dzięki wspólnemu zaproszeniu katolickiej Konferencji Episkopatu Holandii, Protestanckiego Kościoła Holandii (PKN - główny Kościół...

11028

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]