Reklama

Nowe idzie, a stare też ma się dobrze

Nowe idzie, a stare też ma się dobrze

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Prezesem TVP został Bronisław Wildstein, publicysta znany ze śmiałych, konserwatywnych i prawicowych poglądów...
N

Niektórzy widzą w tym zagrożenie dla telewizji publicznej. Rzeczywiście może tak być, jeżeli nowy prezes postanowi z własnych poglądów i telewizyjnego programu zrobić wspólny tzw. format. Ta nominacja ma też inną wadę. Wildstein nie ma prawie żadnego doświadczenia menadżerskiego, a został szefem firmy o kilkumiliardowym majątku i kilkutysięcznej załodze. Ale osoba nowego prezesa ma też poważną zaletę. To człowiek z charakterem. Partia, która uczyniła go zarządcą dominującej na naszym rynku firmy medialnej, może się jeszcze zdziwić, jak samodzielnemu człowiekowi oddała władzę.

Jednak prawdziwym problemem w związku z wyborem szefa TVP nie jest osoba prezesa, lecz tryb podjęcia decyzji. Formalnie wybrała go rada nadzorcza, ale tak naprawdę wybrał go po tajnym spotkaniu w cztery oczy Jarosław Kaczyński, który nie piastuje w telewizji publicznej żadnego stanowiska...

1305

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]