Reklama

Niewidomy nauczyciel

Niewidomy nauczyciel

23.10.2006
Czyta się kilka minut
Podziwiam niewidomego Bartymeusza spod Jerycha. Jest dla mnie niedościgłym wzorem. Chciałbym się nauczyć od niego kilku rzeczy.
P

Po pierwsze, umiejętności wykorzystania sposobnej chwili. Podejrzewam, że Chrystus tylko raz przechodził obok miejsca, w którym żebrał Bartymeusz. Niewidomy skorzystał z tej jedynej okazji, by przywołać Jezusa, nawiązać z Nim kontakt, poprosić o uzdrowienie. Bywają sytuacje, w których nie umiesz podjąć decyzji, rozpocząć jakiegoś dzieła, a potem bolejesz nad straconymi szansami. Bartymeusz jest wzorem dla ludzi, którzy odkładają działanie na jutro, na przyszły tydzień, na nieokreśloną przyszłość. Gdy został uzdrowiony, wyruszył za Jezusem. Nie dowiesz się z Biblii, jakie były jego dalsze losy. Możesz jednak podejrzewać, że stał się uczniem, że dziś się cieszy oglądaniem Boga, że wstawia się za niezdecydowanymi, wyprasza im łaskę dostrzeżenia chwili, w której zbliża się do nich Chrystus.

Podziwiam Bartymeuszową niezależność i zdolność nieulegania presji tłumu...

3049

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]