Reklama

Kontrkultura wiary

Kontrkultura wiary

02.01.2007
Czyta się kilka minut
Chrześcijaństwo jako struktura społeczna wciąż nie jest w Polsce na marginesie życia publicznego, ale coraz częściej na ten margines spychane jest otwarte, autentyczne życie wiarą. Wiara w osobistego Jezusa wymaga heroizmu - zdaje się mówić reżyser i dramatopisarz Przemysław Wojcieszek.
"Osobisty Jezus" (reż. Przemysław Wojcieszek)
W

Wydawałoby się, że być katolikiem w naszym kraju nie jest znowu tak trudno - przecież do katolicyzmu przyznaje się ok. 95 proc. populacji. Z drugiej strony być katolikiem, a żyć jak katolik - to nie to samo. Jak więc żyć wiarą na co dzień? Zwłaszcza gdy codzienność już nie tylko skrzeczy, ale wręcz boli: gdy wkradają się w nią brak pracy, zdrada, przestępstwo, wyrok i prowincjonalna beznadzieja? Co zrobić z rodzącą się wiarą w czasach, gdy świat ma dla wiary coraz więcej pogardy, a przynajmniej niezrozumienia? Autorski spektakl "Osobisty Jezus" Przemysława Wojcieszka z Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy pytania o miejsce wiary w życiu współczesnych Polaków stawia w sposób jednoznaczny i kategoryczny. To nie jest sielankowy obraz Polski prowincjonalnej stanowiącej tradycyjny bastion wiary. Owszem, to jest świat pełen kościelności - tylko jakoś trudno w nim znaleźć oparcie...

10455

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]