Reklama

Ładowanie...

Niesłuszne poglądy na wszystko

04.05.2013
Czyta się kilka minut
Oto istota ładu moralnego, który szykuje dla nas rząd wsparty przez „nowoczesną” opozycję: będziemy mieli w Polsce strefę wolną od obrazy i nienawiści, a jeśli się to komuś nie podoba, pójdzie na dwa lata do więzienia.
il. Zygmunt Januszewski
D

Dla bezpieczeństwa, weźmy na początek przykład z zagranicy. I z dziedziny, wydawałoby się, apolitycznej.
Urugwajski piłkarz Liverpoolu Luis Suarez pogryzł w polu karnym Branisława Ivanovicia z Chelsea i został za karę odsunięty od dziesięciu meczów, a cała Anglia rozpoczęła debatę na temat kanibalizmu w piłce nożnej. Nie do wiary? Ależ naturalnie, że tak, nawet premier Cameron uznał za stosowne wypowiedzieć się na ten temat.
Włoch Paolo di Canio został trenerem Sunderlandu. Kiedyś, jako gracz rzymskiego Lazio, di Canio wykonał w stronę kibiców gest faszystowskiego pozdrowienia, potem bredził coś bez ładu i składu na temat faszyzmu. To wystarczyło, by teraz wiceprezes Sunderlandu, były minister spraw zagranicznych David Milliband zrezygnował z klubowej funkcji, a członkowie związku zawodowego górników usunęli swoje symbole ze stadionu Sunderlandu w proteście przeciwko...

16278

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]