Reklama

Ładowanie...

Nienawidzę ratlerków

21.04.2006
Czyta się kilka minut
Ja wiem, że wszystkie stworzenia - duże i małe, piękne i brzydkie, te co skaczą i fruwają - są dziećmi Pana Boga i że należy im się z tego powodu głęboki szacunek. Wiem to wszystko bardzo dobrze nawet bez katechezy i kiedy Jasiu Strzałka przyciska do swojej czułej piersi najbrzydsze psy świata, to ogarnia mnie wzruszenie.
K

Kiedy Jasiu Strzałka przyciska do swej szczodrej piersi najbardziej niepiękne kundle Krakowa, wzruszenie mnie ogarnia do tego stopnia, że nawet jestem skłonny nie pamiętać, jak mi 30 lat temu pekińczyk sąsiadki nasikał do ulubionych trampek, i gotów jestem nawet odciąć ten niemiły epizod grubą kreską. Buddystą jednak nie jestem i jak mi, dajmy na to, mrówka wejdzie za koszulę, to nie wyciągam delikatnie, żeby się ze stworzeniem zbratać, ale walę na odlew i potem tylko żałuję plamy, bo z mrówek, zwłaszcza czerwonych, ciężko schodzą.

Więc wiem, że stworzeniu wszelkiemu szacunek się należy, bo przecież co kto winny, że ojcu nie stało i matka puściła się z inną rasą. Wiem to wszystko i wiedza ta mnie dotkliwie przygniata, kiedy myślę o moich najwcześniejszych przeżyciach z dzieciństwa, z czasów, gdy ze świata nie rozumiałem wiele ponad elementarne doświadczenia....

5527

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]