Reklama

Nienawidzę ratlerków

Nienawidzę ratlerków

21.04.2006
Czyta się kilka minut
Ja wiem, że wszystkie stworzenia - duże i małe, piękne i brzydkie, te co skaczą i fruwają - są dziećmi Pana Boga i że należy im się z tego powodu głęboki szacunek. Wiem to wszystko bardzo dobrze nawet bez katechezy i kiedy Jasiu Strzałka przyciska do swojej czułej piersi najbrzydsze psy świata, to ogarnia mnie wzruszenie.
K

Kiedy Jasiu Strzałka przyciska do swej szczodrej piersi najbardziej niepiękne kundle Krakowa, wzruszenie mnie ogarnia do tego stopnia, że nawet jestem skłonny nie pamiętać, jak mi 30 lat temu pekińczyk sąsiadki nasikał do ulubionych trampek, i gotów jestem nawet odciąć ten niemiły epizod grubą kreską. Buddystą jednak nie jestem i jak mi, dajmy na to, mrówka wejdzie za koszulę, to nie wyciągam delikatnie, żeby się ze stworzeniem zbratać, ale walę na odlew i potem tylko żałuję plamy, bo z mrówek, zwłaszcza czerwonych, ciężko schodzą.

Więc wiem, że stworzeniu wszelkiemu szacunek się należy, bo przecież co kto winny, że ojcu nie stało i matka puściła się z inną rasą. Wiem to wszystko i wiedza ta mnie dotkliwie przygniata, kiedy myślę o moich najwcześniejszych przeżyciach z dzieciństwa, z czasów, gdy ze świata nie rozumiałem wiele ponad elementarne doświadczenia....

5527

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]