Reklama

Niemcy–USA: pęknięcie

Niemcy–USA: pęknięcie

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Angela Merkel korzysta z telefonu tak intensywnie, że „jej komórka stała się jej osobistym narzędziem sprawowania władzy. Atak na telefon Merkel byłby atakiem na jej polityczne jestestwo”.

„Podsłuchiwać celowo szefową kraju partnerskiego, który tak ściśle współpracuje z USA, to po prostu nie uchodzi. To także niemądre, bo polityczne straty mogą być niewspółmiernie wielkie wobec spodziewanych korzyści”. „To największy możliwy afront, jaki można sobie wyobrazić”. „To gorsze niż zbrodnia, to błąd”. „Niemcy na celowniku szpiegów z NSA”. Amerykanie „ośmieszyli Merkel i jej rząd: jego politycy wyglądają dziś jak głupi naiwni, skoro jeszcze niedawno bronili USA”. „Podejrzewa się, że to w ambasadzie USA w Berlinie zainstalowane są urządzenia, przy pomocy których amerykańscy agenci szpiegują inne ambasady, ministerstwa i zapewne też Urząd Kanclerski”. „Rzecz znamienna: żaden niemiecki komentator – obojętne, konserwatywny czy lewicowo-liberalny – nie broni NSA”. „Partnerstwo między Ameryką i Europą to nie ulica jednokierunkowa”. „Amerykanie przekroczyli granicę”. „Zaufanie leży...

2417

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]